ELYTRA SÜNNILUGU

Meilt on nii palju küsitud kuidas on meie bränd saanud Elytra nime ja logo.

Brändi looja Kati räägib Elytra sünniloo.

Elytra sündis lapsega kodus olles. Esimene idee oli luua ema ja lapse kokkusobivaid dressikomplekte. Selleks oli vaja logo ja brändi nime mis sobiks nii lastele kui ka täiskasvanutele.
Kuna olen alati fänn olnud Egiptuse teemadest, otsustasin, et logoks võiks olla Egiptuse skarabeuse mardikas (ing. Egyptian Scarab Beetle) see sobib nii väikestele kui suurtele. Kuna ka Eestis leidub mardiklasi ( koguni 3073 eri liiki) peaks mardika logo Eesti brändiga kokku minema suurepärastelt. Kuna soovisin logole ka lisada midagi erilist, tuli erinevaid variante valmis joonistades mardika sisse hoopis teemantit meenutav kujutis ning lõpuks lisasin putukale Vana-Kreeka mustriga ringi.

Logole oli vaja väärilist nime. See võttis kõige kauem aega, kuna mardikaga seonduvaid meeldejäävaid ja ilusaid sõnu oli väga vähe. Lõpuks leidsin ladinakeelse sõna Elytra mis jäi nii kummitama ja ka kirjapildis nägi hea välja. Elytra tähendus siis tõlgituna- “üks teatavate putukate, näiteks mardikate, kõvastunud esitiibade paarist, mis moodustab tagatiibade kaitsekatte”. Ja brändi nimi oligi sündinud. Algselt oli brändi nimi Elytra Collection…kuid aja möödudes otsustasin nime muuta Elytraks.

Pilt: https://www.frankfiedler.com/tag/morpholog